Головна » 2017 » Січень » 7 » Що таке кукис і навіщо вони потрібні
20:57
Що таке кукис і навіщо вони потрібні
Що таке кукис і навіщо вони потрібні

кукис представляють собою файли, що містять в собі різноманітні відомості про сайти, які були нами відвідані і зберігаються на наших комп'ютерах. Коли користувач виконує вхід на який-небудь сайт, то різна інформація, яка була їм будь-яким чином вказана сайту, зберігається у нього в кукис . При наступному вході на цей сайт, інформація, що зберігається в цих кукис , відправляється веб-сервера, де знаходиться сайт і настройки, які користувач в перший раз застосував вручну для сайту, при наступних відвідинах будуть застосовуватися в автоматичному режимі.

Що ж саме зберігається в кукис ? Наприклад, ви якийсь сайт налаштували так, як вам подобається (це, природно, стосується тільки тих сайтів, на яких існує така можливість). Припустимо, ми взяли пошуковик Яндекс. Там у користувача є можливість вибирати тему і додавати віджети, які відображаються в Яндексі на головній сторінці, також можна вказувати, кількість сайтів, яке буде видаватися при пошуку потрібної інформації, яка саме тема повинна відображатися в пошті, вибрана мова інтерфейсу і інші настройки. Виходить, що виконавши один раз настройку всього цього, дані про виконані зміни збережуться в кукис , і при подальших відвідинах вони вже стануть застосовуватися за замовчуванням.

Крім цього в кукис зберігаються паролі від користувальницьких акаунтів на різних сайтах. Ви, напевно, вже не один раз помічали, що ввівши один раз на сайті пароль і логін, під час наступного відвідування ви вже авторизовані або логін і пароль автоматично введені у відповідні поля форм, вам залишається лише натиснути на кнопку «Вхід». На кожному сайті не потрібно постійно вводити пароль і логін. У кукіси була записана інформація, що відноситься до цього сайту, і коли користувач знову на нього заходить, то потрібні дані пересилаються серверу, який проводить звірку інформації і вводити вже абсолютно нічого не потрібно.

Багато користувачів вважають, що кукіси - це шкідливі програми, але в дійсності куки є звичайною інформацію в текстовому форматі, що зберігається накомп'ютері.

кукіпередають інформацію і не видаляють її з комп'ютера. Всі сучасні браузери мають функцію, що дозволяє відключити збереження кукисов , але після їх відключення, користувачі позбавляються певних можливостей на більшості сайтів.
Переглядів: 1401 | Додав: sluty | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nam viverra in dui sit amet consequat.

- John Doe, creative director

Praesent vestibulum commodo mi eget congue. Ut pretium vel lectus vel consectetur.

- John Doe, creative director

Etiam quis aliquam turpis. Etiam in mauris elementum, gravida tortor eget, porttitor turpis.

- John Doe, creative director

Lorem ipsum
Neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat
Neque id cursus faucibus, tortor neque egestas augue, eu vulputate magna eros eu erat. Curabitur pharetra dictum lorem, id mattis ipsum sodales et. Cras id dui ut leo scelerisque tempus. Sed id dolor dapibus est lacinia lobortis.
Learn more